Projekt: Paulina Sierszecka
Wydaje się nam, że jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, niepowtarzalni, unikatowi, wyposażeni w indywidualne cechy, przeżywający całkowicie po swojemu swój los, swoje życie podlegające absolutnie nadzwyczajnym, nierekursywnym zdarzeniom. Oto ja – nikt nie jest taki jak ja! Anna Korczyk w swoim najnowszym widowisku pokazuje takich właśnie niepowtarzalnych, młodych ludzi, którym nietypowy los zgotował od wczesnych lat szokującą egzystencję, bo nie życie przecież na jakie zasługiwali przez sam fakt urodzenia się jako: ludzie, mieszkańcy Ziemi, która zwyciężyła już przecież najgorsze bolączki: głód, epidemie, wojny... Czytaj więcej >
Foto: Marcin Miłek
Choreografia - Julia Langier
Julia Bogacka, Elżbieta Brajer, Przemysław Buła, Aneta Domańska, Marianna Domańska, Dariusz Dymek, Julia Filipczyk, Patryk Galas, Małgorzata Gryma, Szymon Gurbała, Natalia Gurgul, Magdalena Hanisz, Mateusz Kalita, Emilia Karwowska, Piotr Klocek, Oliwier Kotaś, Krystian Kubacki, Julia Lofek, Karolina Lofek, Lea Makowska, Mateusz Myrlak, Wiaczesław Nosach, Sebastian Paw, Ariana Piętak, Julia Psiuk, Radosław Rak, Kiara Ryś, Grzegorz Stano, Andrzej Trojan, Stefan Warzyński, Tymoteusz Warzyński, Joanna Wosik Wokaliści - Tomasz Gędłek, Rafał Jedlecki, Aleksandra Jelonek, Kinga Jędrzejek, Piotr Klocek, Karolina Kowalczyk, Anna Siedlarz, Julia Talarczyk, Weronika Trzcińska.
Spektakl pt. "Dlaczego Kopciuch?” stanowi głębokie spojrzenie na problem narastającej samotności dzieci, szczególnie w kontekście rozpadających się rodzin. Przemoc, brak stabilności i niedostatek miłości są centralnymi tematami, które prowokują do refleksji nad skrajnie negatywnymi emocjami, buntem czy depresją, z którymi młodzi ludzie często muszą się zmagać.
Spektakl nie jest jednak jedynie dramatem, lecz także podróżą w świat pozytywnych wartości. Piosenki Kory, pełne ciepła, miłości i zachwytu nad światem, stanowią kontrapunkt do trudnych historii bohaterów. Kora, podobnie jak oni, poznała świat odrzuconych i samotnych, a jej życie to poszukiwanie piękna i miłości.
Całość spektaklu oparta jest na transpozycji motywu Kopciuszka, ukazującej nową stronę marzeń i pragnień młodzieży z trudnych środowisk, takich jak bidule i poprawczaki. Mocne słowa, intensywna muzyka i wokalne wykonania we własnych aranżacjach, mają jedno wspólne zadanie - zwrócić uwagę na zagubionych i samotnych oraz uświadomić istnienie pęknięć w tak lukrowanej i upiększanej rzeczywistości.
"Miłość jako najwyższa wartość" - to przesłanie, które stanowi spoiwo całego spektaklu, kierując naszą uwagę na konieczność organizowania społeczeństwa wokół tej fundamentalnej wartości. Zapraszamy więc uczniów do udziału w tej niezwykłej podróży, która nie tylko poruszy ich emocje, ale także zainspiruje do poszukiwania miłości w różnych aspektach życia. Zacznijmy od spektaklu "Dlaczego Kopciuch?” i razem włączmy się w nurt poszukiwania Miłości.