Kontakt

Dołącz Do Nas

Zespół

Spektakle

O Nas

Strona Główna

Logo teatru oddzielnego. Grupa teatralna- Teatr Oddzielny Jaworzno.

Projekt: Paulina Sierszecka

Recenzja Spektaklu

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, nawet jeszcze dalej, bowiem pomysł na temat spektaklu Anna Korczyk zaczerpnęła z bajki z dzieciństwa – „Dar rzeki Fly” Marii Krüger to bajka z Nowej Gwinei, „wielka wspaniała Rzeka przywracała młodość starcom”. Marzenie, jak się okazuje pradawne, które współcześnie panie skutecznie realizują przy pomocy najprzeróżniejszych kosmetyków, maseczek, kąpieli w borowinach, a nawet chirurgów plastycznych. Czytaj więcej >

Foto: Kamil Szmidla

 

Nasi aktorzy

Nasze spektakle

Plakat spektaklu Kulisy Teatru Oddzielnego

Scenariusz i reżyseria - Anna Korczyk

 

Scenografia - Grzegorz Gołas

Konsultacje - Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Oprawa muzyczna - Dariusz Łętowski

 

Data premiery - 06.10.2019

Czas trwania - 120 min

 

Obsada - Krzysztof Ryś, Ewa Szpak, Iwona Dziwosz, Krystian Kubacki, Karolina Kowalczyk, Rafał Jedlecki, Piotr Knapik, Sandra Gryboś, Julia Langer, Julia Talarczyk, Natalia Kubacka, Aleksandra Jelonek, Grażyna Bilny, Agnieszka Chyla, Jakub Szpak, Piotr Dymek, Hania Korczyk, Kamil Starzec, Gracjan Krzywoń, Darek  Dymek, Emil Sagnard, Wiktor Sagnard, Czarek Moryń, Karolina Lofek, Julia Lofek, Oliwia Jedlecka, Julia Jedlecka, Inez Ryś, Kiara Ryś, Beata Krzywoń, Aneta Moryń, Karolina Ryś, Alicja Skiba, Basia Zymon, Justyna Gacek, Klaudia Pałka, Klaudia Maruszak,Grzegorz Stano,Michał Korczyk,Kajetan Bystry, Florent Sagnard, Michał Jurek, Jakub Szpak, Michał Stano, Robert Kubacki oraz Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jaworzna.

 

Opis spektaklu:

Spektakl „Bajka dla dorosłych” ukazuje współczesność w zaskakujący sposób - a mianowicie doprowadzając do absurdu narastający trend obyczajowy i społeczny. Jaki to trend? Walka o doskonałą urodę, sylwetkę - czyli ciało - staje się powoli jedyną wartością usuwającą w cień inne - czyli rodzinę, obyczaje, tradycję. Zanika pojęcie dobra i zła. Materia przesłania ideały. Pragmatyzm i bylejakość codzienności niszczy ambicję i dążenie do samospełniania, do bycia lepszym.Intelekt staje się przeżytkiem.  To równia pochyla... a może „ nieznośna lekkość bytu”, przed którą już dawno przestrzegał Kundera. Czym ona jest ? Brakiem jakiegokolwiek wysiłku...unikaniem odpowiedzialności i porzuceniem wartości... A to wszystko ukryte jest w tym spektaklu pod płaszczykiem absurdu i nonsensu… dlatego śmiejemy się i dobrze bawimy oglądając zabawne sytuacje... Ale może zostanie w nas jakaś gorycz, która byt nasz uczyni cięższym... i przez to prawdziwym.

 

 

 

 

 

Bajka dla dorosłych

© 2023 TEATR ODDZIELNY

Projekt i wykonanie - Rafał Jedlecki

TELEFON KONTAKTOWY

+48 533 228 530

Teatr Oddzielny Jaworzno - Zaskakujemy!


SCENA GŁÓWNA

Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2