Kontakt

Dołącz Do Nas

Zespół

Spektakle

O Nas

Strona Główna

Logo teatru oddzielnego. Grupa teatralna- Teatr Oddzielny Jaworzno.

Projekt: Kaja Kwadrans

Recenzja Spektaklu

Czas minionych lat jest jak rodzinna miejscowość. Choćbyś wyjechał w najpiękniejsze strony, żył jak król, miał wszystko, czego zapragniesz, to przecież wspomnienia będą ubarwiać tęczowym blaskiem dziecięcy dom, czas młodzieńczych lat. Siódemka poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania, jakie można w ogóle zadać. Pyta o naturę Boga, człowieka i wszechświata. Analizuje systemy religijne i zagląda w głąb każdej myśli, jaką spłodził ludzki umysł. Siódemka chce wiedzieć, co w duchowej trawie piszczy.Czytaj więcej >

Foto: Dominik Mikuszewski

 

Nasi aktorzy

Nasze spektakle

Plakat spektaklu Kulisy Teatru Oddzielnego

Scenariusz i reżyseria - Anna Korczyk

 

Opracowanie muzyczne - Karolina Kowalczyk, Dariusz Łętowski

Muzyka na żywo - Zespół wokalny MDK

 

Data premiery - 16.05.2021

Czas trwania - 90 min

 

Obsada:

Aktorzy: Bara Hanna, Cyba Tomasz, Czapiga Sebastian, Faltus Filip, Gędłek Tomasz, Głowacz Kazimierz, Gurgul Natalia, Hajduga Aleksander, Helbin Jolanta, Michał Korczyk, Karolina Kowalczyk,Kurnyta Hanna, Langier Julia, Leszczak Oliwier, Łętowski Dariusz, Lofek Julia, Lofek Karolina, Stano Michał, Stano Grzegorz, Ewa Szpak,Trzcińska Weronika, Ania Wawrzyńczak, Zapała Magdalena.

Wokaliści: Gędłek Tomasz, Kowalczyk Karolina, Łętowski Dariusz, Smagacz Natalia, Trzcińska Weronika oraz zespół wokalny działający pod kierunkiem p. Natalii Smagacz.

 

Opis spektaklu:

18 maja 2020 obchodziliśmy 100. urodzin Jana Pawła 2. Z tej okazji Teatr Oddzielny przygotował autorski spektakl pt. „Jak żyć bez Ciebie, Ojcze” w ramach miejskich obchodów tej znamiennej rocznicy. Z powodu epidemii zagrany zostanie dopiero w tym roku, w ww terminach.Spektakl, poprzez próbę ukazania zmian zachodzących w społeczeństwie w ciągu tych 16 lat, dotyka ważnych problemów z perspektywy utworów literackich Jana Pawła 2 oraz Jego przemyśleń. Czy pozostała w nas pamięć Jego przekazów? Czy Jego życie wpłynęło na nasze wybory? Czy Jego twórczość- nie tylko ta literacka- jest czytana i dyskutowana? Jak zabrzmi Jego głos po 15 latach od śmierci ? Spektakl stawia na Słowo, które głosił za życia i któremu wartość nadawał tym, co czynił i jak żył.

Jak żyć bez Ciebie, Ojcze...

© 2023 TEATR ODDZIELNY

Projekt i wykonanie - Rafał Jedlecki

TELEFON KONTAKTOWY

+48 533 228 530

Teatr Oddzielny Jaworzno - Zaskakujemy!

SCENA GŁÓWNA

Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2