Wielki spektakl muzyczny - Nie zginęła

20 września 2018

Zbliża się znacząca dla naszego narodu setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Teatr Oddzielny wyprzedza znamienną datę 11 listopada i zaprasza na spektakl muzyczny "Nie zginęła" już 30 października o godz 18:00.

 
Scenariusz oparty jest nie tylko na losach jaworznianina, Mariana Bogacza, który po klęsce wrześniowej, przez Rumunię i Grecję dostaje się na Zachód, by walczyć pod dowództwem gen. Sikorskiego, ale także na powieści M.Wańkowicza „Ziele na kraterze”.
 
Spektakl ukazuje walkę kilku pokoleń Polaków, a punktem wyjścia do retrospekcji staje się powstanie warszawskie.
 
Moc spektaklowi daje nie tylko słowo, muzyka i piosenka, ale przede wszystkim rozmach inscenizacyjny. Na deskach zagra około 50 aktorów, w tym 27 żołnierzy, ubranych w doskonale uszyte mundury z epoki, z całym żołnierskim ekwipunkiem. A kobiety i dziewczęta wejdą w kostiumy z początku ubiegłego stulecia i lat okupacji.
 
Aktorom Teatru Oddzielnego towarzyszyć będą dzieci z zespołu Czadowe Dzieciaki oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
 
Zapraszamy Wszystkich, którym nieobca jest polska historia. Spektakl stawia na emocje i przeżycia, bo tylko taki sposób odbioru historii może uzmysłowić ogrom strat i cierpień złożonych na ołtarzu Wolności.
 
"Nie zginęła"
30 października 2018
godz. 18:00
MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie
bezpłatne bilety do nabycia w kawiarni Arete w MDK
rezerwacje: bilety@teatroddzielny.pl
 
Spektakl Teatru Oddzielnego pt „Nie zginęła” zagrany będzie trzykrotnie. W dniu 28 października - dla zaproszonych gości; 30 października do południa, o godz 11- dla uczniów jaworznickiej liceów, a tegoż dnia o godz 18- dla szerokiej publiczności.Warto nadmienić, że po dopołudniowym spektaklu i po debacie na temat wolności , organizowanej przez Muzeum Miasta Jaworzna, drużyny reprezentujące każde liceum wezmą udział w konkursie.
 
Zapraszamy
 
 
 
 
Teatr Oddzielny Jaworzno-Premiera-Spektakl-Sztuka-Musical-Dramat-Scena-MDK
28 września 2019
Ze względu na ogromne zainteresowanie naszym nowym spektaklem i wyprzedanie prawie wszystkich biletów na premierę i drugi spektakl,
28 września 2019
Ze względu na ogromne zainteresowanie naszym nowym spektaklem i wyprzedanie prawie wszystkich biletów na premierę, zapraszamy na kolejny
11 czerwca 2019
Teatr Oddzielny przygotowuje kolejną premierę (w każdym roku jest jedna). Tym razem będzie to Bajka dla dorosłych. Tytuł

Pozostały repertuar

Logo teatru oddzielnego. Grupa teatralna- Teatr Oddzielny Jaworzno.

Strona Główna

O Nas

Spektakle

Zespół

Dołącz Do Nas

Kontakt

Projekt: Kaja Utkowska

SCENA GŁÓWNA

Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2


Teatr Oddzielny Jaworzno - Zaskakujemy!

TELEFON KONTAKTOWY

+48 32 762 92 25

© 2018 TEATR ODDZIELNY

Projekt i wykonanie - Rafał Jedlecki