Wielki spektakl muzyczny - Nie zginęła

20 września 2018

Zbliża się znacząca dla naszego narodu setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Teatr Oddzielny wyprzedza znamienną datę 11 listopada i zaprasza na spektakl muzyczny "Nie zginęła" już 30 października o godz 18:00.

 
Scenariusz oparty jest nie tylko na losach jaworznianina, Mariana Bogacza, który po klęsce wrześniowej, przez Rumunię i Grecję dostaje się na Zachód, by walczyć pod dowództwem gen. Sikorskiego, ale także na powieści M.Wańkowicza „Ziele na kraterze”.
 
Spektakl ukazuje walkę kilku pokoleń Polaków, a punktem wyjścia do retrospekcji staje się powstanie warszawskie.
 
Moc spektaklowi daje nie tylko słowo, muzyka i piosenka, ale przede wszystkim rozmach inscenizacyjny. Na deskach zagra około 50 aktorów, w tym 27 żołnierzy, ubranych w doskonale uszyte mundury z epoki, z całym żołnierskim ekwipunkiem. A kobiety i dziewczęta wejdą w kostiumy z początku ubiegłego stulecia i lat okupacji.
 
Aktorom Teatru Oddzielnego towarzyszyć będą dzieci z zespołu Czadowe Dzieciaki oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
 
Zapraszamy Wszystkich, którym nieobca jest polska historia. Spektakl stawia na emocje i przeżycia, bo tylko taki sposób odbioru historii może uzmysłowić ogrom strat i cierpień złożonych na ołtarzu Wolności.
 
"Nie zginęła"
30 października 2018
godz. 18:00
MDK im. Jaworzniaków w Jaworznie
bezpłatne bilety do nabycia w kawiarni Arete w MDK
rezerwacje: bilety@teatroddzielny.pl
 
Spektakl Teatru Oddzielnego pt „Nie zginęła” zagrany będzie trzykrotnie. W dniu 28 października - dla zaproszonych gości; 30 października do południa, o godz 11- dla uczniów jaworznickiej liceów, a tegoż dnia o godz 18- dla szerokiej publiczności.Warto nadmienić, że po dopołudniowym spektaklu i po debacie na temat wolności , organizowanej przez Muzeum Miasta Jaworzna, drużyny reprezentujące każde liceum wezmą udział w konkursie.
 
Zapraszamy
 
 
 
 
Teatr Oddzielny Jaworzno-Premiera-Spektakl-Sztuka-Musical-Dramat-Scena-MDK
10 marca 2022
Teatr Oddzielny realizuje spektakl pt. "Porażeni- nie tylko miłością”, oparty na prawdziwej historii- wojennej miłości dwojga wspaniałych ludzi-Barbary
07 marca 2022
Serdecznie zapraszamy na spektakl - Warianty, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00 na naszej
28 grudnia 2021
Serdecznie zapraszamy na spektakl - Mickiewicz vs Słowacki, który odbędzie się 18 stycznia 2022 roku o godz. 18:00

Pozostały repertuar

Projekt: Rafał Jedlecki

Logo teatru oddzielnego. Grupa teatralna- Teatr Oddzielny Jaworzno.

Strona Główna

O Nas

Spektakle

Zespół

Dołącz Do Nas

Kontakt

SCENA GŁÓWNA

Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 2


Teatr Oddzielny Jaworzno - Zaskakujemy!

TELEFON KONTAKTOWY

+48 32 762 92 25

© 2018 TEATR ODDZIELNY

Projekt i wykonanie - Rafał Jedlecki